Марганцівка для здоров’я рослин. Як правильно застосовувати. Городникам на замітку

Марганцівка або перманганат калію – один з найпотужніших антисептиків. Він пригнічує діяльність більшості патогенних мікроорганізмів. Бувалі садівники давно знають, що цей аптечний засіб можна успішно застосовувати не тільки для лікування власних недуг, але і в дачному господарстві.

Приготування 1% розчину перманганату калію

  1. В 100 мл води додати 1 г марганцівки. Якщо вам потрібно більше розчину, то використовуйте цю є пропорцію. 
  2. Варто запам’ятати, що 1 ч. л. містить близько 6 г марганцівки. Тому для отримання цього розчину, достатньо змішати одну ч. л. з 600 мл води. 

Внесення в ґрунт як добриво

Марганець допомагає рослинам відновитися, покращує процес дихання та фотосинтезу. Якщо ґрунті не вистачає марганцю, то потрібно внести 3-5 г/кв.м. площі у вигляді марганцевого шламу, марганцевого суперфосфату чи розчину сульфату марганцю 0,03-0,05%.

Також можна обробляти грядки розчином марганцівки 1-3%.Обробляють переважно за 2 тижні до посіву чи висаджування. 

Знезараження ґрунту

Розчин 0,2% марганцівки, діє як знезаражувальний засіб на шкідливі мікроорганізми: фузаріоз, коренева гниль. Вносити його потрібно по 1 літру розчину у кожну посадкову ямку.

Приготування антисептику для насіння

Марганцівкою чудово проводити дезінфекцію насіння перед посівами. Тоді більша ймовірність гарного врожаю. 

В 0,5-1 % розчин марганцівки занурюють насіння на 20 хвилин, а потім ретельно промивають проточною водою. 

Добриво для овочевих та садових культур

Марганець – незамінний елемент живлення рослин. Його недолік в ґрунті згубно позначається на розвитку культурних насаджень, знижує їх імунітет і врожайність. Перші ознаки марганцевого голодування – строкате забарвлення молодого листя, коли жилки залишаються зеленими, а інша тканина листової пластини набуває жовтого або палевий відтінок.

На початку вегетації проводять кореневе підживлення: 5 г/кв.м. для овочевих; 5-10 г/кв.м. для ягідних культур; 10-15 г/кв.м. для плодових дерев.

У період цвітіння проводять позакореневе підживлення. Використовують суміш із 3 грамів марганцівки та 1 грама борної кислоти.

Ви використовуєте марганцівку?

Джерело

Leave a Comment