Як зберегти огірки свіжими більше місяця: лайфхак для шанувальників соковитого овоча

Які є способи для довгого зберігання плодів.

Свіжі, хрусткі огірочки — бажані гості на столі багатьох українців. Але, на жаль, зірвані з грядки плоди зберігаються недовго — всього два-три дні. Однак є секрет зберігання огірочків свіжими і соковитими більше місяця.

Як зберігати огірки в холодильнику

На нижній полиці холодильника відмінна температура для збереження овочів свіжими. Але вологість дуже низька, і огірки «вмирають» днів за 7-10. Але з проблемою можна впоратися, якщо покласти їх в поліетиленовий пакет і, не зав’язуючи, прикрити зверху вологим рушником. За необхідності його змочують.

Як варіант — раз на добу вийняти огірки з холодильника, дістати з пакета, обприскати водою, дати волозі висохнути, знову упакувати і прибрати в холодильник. Це дозволить продовжити термін зберігання плодів удвічі — до 20 днів.

Тривалий спосіб зберігання огірків

Варіант 1

У пакет складають огірки стоячи — хвостиками вниз. Потім акуратно наливають холодну воду, приблизно 2-3 см, щоб хвостики виявилися в рідині. Після цього овочі відправляють в холодильник і періодично підливають воду. Зберігаються огірки так не більше 30 днів.

Варіант 2

Огірки просушують, відправляють в пакет з блискавкою-застібкою. Зберігають без доступу повітря. Є думка, що так плоди можуть пролежати 2-2,5 місяці і зберегти якості настільки добре, що їх важко відрізнити від тих, які тільки зірвали з грядки.

Незвичайні способи зберігання огірків більше місяця

Зберігання огірків без кисню

Для цього методу необхідно вибрати цілі огірки без будь-яких пошкоджень. Далі потрібно простерилізувати 3-літрову банку за допомогою духовки або мікрохвильовки, потім треба скласти в неї овочі. Всередину поставити парафінову свічку і запалити її на 10 хвилин. Через пройдений час ємність потрібно закрутити кришкою. Свічка перестане горіти, коли весь кисень випарується з банки. Таким чином, огірки будуть залишатися свіжими і хрусткими протягом 4 місяців.

Зберігаємо огірки за допомогою хрону

Для цього методу потрібна чиста банка, в яку необхідно покласти порізаний на маленькі шматочки хрін. Шар повинен вийти близько 2 сантиметрів, не менше. Потім потрібно вирізати коло з картону по діаметру ємності і зробити в ньому кілька невеликих дірочок. Огірки слід помити під проточною водою і висушити, після чого їх необхідно скласти в банку. Ємність слід закрити капроновою кришкою і зберігати в прохолодній кімнаті. Так вони протримаються свіжими близько 45 днів.

Віск, тирса або пісок

Віск працює подібним чином, як і яєчний білок: він створює на поверхні огірка якусь подобу плівки, яка не пропускає повітря, через що плоди зберігаються набагато довше звичайного.

Їх також можна тримати в підвалі. Для цього знадобиться скласти огірки в ящик і засипати тирсою. Так вони можуть пролежати 2 місяці. Ще їх можна покласти в глиняний посуд, а потім засипати піском — це аналогічний метод.

Джерело

Leave a Comment