Проста ознака – від вас скоро підуть

По-справжньому загрозливий сигнал, але саме його й не помічають…

Чемна стриманість — по-справжньому загрозливий сигнал…

Це проста ознака: людина стає дедалі стриманішою. Так це ж добре! Нарешті вона перестала кричати, сперечатися, відповідати на шпильки, сваритися. Сварки скінчилися, можна сказати. Тобто сваритися тепер можна «в одну особу»: ви одні лаєтеся і обзиваетесь, сперечаєтеся і нападаєте. Обурюєтеся і висловлюєте все, що накопичилося. А друга людина стримано відповідає чи мовчить. Хоча раніше кричала, сперечалася, доводила щось. А зараз перевиховалася. Тільки чомусь тривожно на душі, га?

Одна жінка йшла увечері вулицею курортного міста зі своїм чоловіком. Вони раніше часто сварилися, а останнім часом майже перестали. Жінка не зустрічала відсічі та не чула заперечень, як раніше. І тиснула все сильніше, не помічаючи цього. Ось вони йшли, вона щось вимовляла своєму чоловікові, а потім спіткнулася і боляче впала. Пошкодила ногу і майже не могла йти. І закричала на чоловіка: «Виродку, це через тебе я впала, це через тебе ми поперлися цією потворною вулицею! Вечір, а ти ведеш мене в глухий кут!». Вона слова гірші кричала, але сенс саме такий.

Чоловік узяв її на руки, як належить чоловікові. Доніс до готелю. Покликав лікаря. Нічого серйозного не знайшли просто невелике розтягнення. І наступного дня вони відлетіли додому. Там чоловік попрощався з жінкою і більше не дзвонив і не писав. А її дзвінки та листи ігнорував. Ось яка жорстока людина виявилася! Так несподівано покинув кохану жінку!

Нічого несподіваного. Він спочатку сварився і лаявся, було таке. Потім багато разів серйозно і виразно просив не називати себе «ідіотом», «виродком», «кретином» та іншими словами. Просив не розпускати руки. І кілька разів йшов після того, як жінка його ображала. На якийсь час встановлювалися нормальні відносини, а потім все повторювалося.

Найбільше жінку зачепило те, що він ніс її на руках! Він же викликав лікаря! Вони ж разом летіли додому та спокійно розмовляли! Тобто вона спокійно розмовляла, він чемно відповідав. Жодної сварки не було. Їх давно не було; взаємних сварок. Вона давно сварилася сама, але думала, що сварка взаємна. Їй здавалося, що чоловік трохи перевиховався і покращив свою поведінку. Тому й скандали припинились. Він не відповідає, бо знає – він винен!

Ось це і є остання ознака того, що людина скоро піде. Перша ознака – постійні, безперервні сварки. А остання — припинення сварок та відсутність спроб себе захистити чи щось довести. Виродок так виродок. Ідіот так ідіот. Марно просити та вимагати припинити. Треба донести ношу до місця призначення, провести, попрощатися і більше ніколи не повертатися в ці відносини. Вони закінчені.

Але чому він не сказав?.. Та сто разів говорив, ось чому. Сто разів можна сказати: не кричи на мене, не приходь п’яним, не називай мене нецензурними словами. Якщо це не розуміють, марно повторювати, скандалити, вимагати. Людина поводиться ввічливо і стримано, на образи та істерики не реагує, виконує свої обов’язки та пакує валізу. І одного прекрасного дня виходить із стосунків. Це стосується і кохання, і дружби, і партнерства, і роботи. Ось ця ввічлива стриманість по-справжньому загрозливий сигнал.

Але саме цей сигнал і не помічають.

Джерело

Leave a Comment