Людина, що весь час жаліється, забирає вашу енергію!

У нашому житті багато проблем. Звісно, що є вони і у наших близьких і знайомих, і нам часто доводиться вислуховувати скарги на щось або на когось. З одного боку, це природно, людям хочеться якось зняти напруження, виговоритися. Але, з іншого боку, постійне вислухування чиїхось скарг забирає у нас енергію.

Проявляти емпатію та співчувати своїм близьким і знайомим, коли їм доводиться погано, треба, але постійно вислуховувати скарги просто шкідливо для нас.

А відмовитися від цього дуже важко. Ми звісно не хочемо бути в очах “скаржників” бездушними людьми або егоїстами.

Тому важливо уміти ідентифікувати такі ситуації, знати, як вони можуть впливати на наше життя та вміти правильно реагувати на них.

Чому не варто вислуховувати скарги?

Такі люди проклинають своє життя, вдають з себе жертв, скаржаться на весь світ, але нічого не роблять для того, щоб змінити ситуацію, змінити своє життя.

Деякий час ми нормально сприймаємо ці скарги (що робити, якщо у людини складна ситуація і їй увесь час не таланить), але потім починаємо розуміти, що справа не в ситуації, а в самій людині, що схильність скаржитися на все і на усіх стала частиною її способу життя.

Вона використовує (свідомо або несвідомо) ці скарги як засіб маніпуляції, мета якої – викликати у нас відчуття провини, співчуття, жалості і одночасно зняти з себе відповідальність за те, що відбувається з нею.

Часто ми піддаємося цій маніпуляції і почуваємо себе зобов’язаними вирішувати її проблеми або, принаймні, співчутливо вислуховувати її “виливання душі” та втішати її.

Що відбувається з нами, коли ми постійно вислуховуємо чиїсь скарги?

Такі “скаржники”, зазвичай, уміють розжалобити своїх співрозмовників, і ми нерідко “переймаємося” їх нещастями (реальними або вигаданими) і починаємо сприймати їх проблеми як свої.

Це забирає у нас значну частину нашої енергії.

Наш емоційний стан змінюється, наші емоції тепер значною мірою визначаються ситуацією, в якій знаходиться інша людина.

Такі почуття, як фрустрація, відчуття провини і печаль викликають гормональні зміни в мозку, результатом чого бувають:

  • емоційний дисбаланс
  • складнощі з вирішенням власних проблем
  • погіршення концентрації
  • негативні думки

Що ми можемо зробити, щоб не потакати тим, хто скаржиться?

Життя нерідко порушує і плутає наші плани і нам час від часу доводиться зустрічатися з неприємними несподіванками і проблемами.

При невдачах ми часто відчуваємо фрустрацію і почуття гіркоти, але “зациклюватися” на цих негативних емоціях немає сенсу.

Ми витрачаємо на ці почуття і на скарги енергію, яку могли б використати для подолання нових перешкод, для вирішення проблем.

Саме так поводяться “скаржники”, і не варто підігравати їм. Ми зовсім не зобов’язані вислуховувати нескінченні скарги і робити проблеми інших людей своїми проблемами.

Ми не можемо вирішувати чужі проблеми, нам цілком вистачає своїх проблем.

Тоді що робити?

1. Зберігайте дистанцію

Завжди, коли це можливо, зберігайте дистанцію з такими людьми, адже вони намагаються маніпулювати тобою.

Чим менше ви прислухаєтеся до їх скарг, тим швидше вони зрозуміють, що ви не збираєтеся “перейматися” їх негативними переживаннями, не збираєтеся витрачати на це сили.

2. Дай цій людині зрозуміти, що її проблема – це її проблема

Якщо ж ви знайшли час для того, щоб вислухати скарги, дайте зрозуміти “скаржникові”, що головна проблема – в його ставленні до ситуації і до життя взагалі.

Постарайтеся не занадто “перейматися” його ситуацією і порадьте йому вирішувати проблему власними силами.

3. Не показуйте “слабкість”

Оскільки ви маєте справу з маніпулятором, не варто демонструвати йому свою готовність вирішувати його проблеми.

Звичайно, ви можете співпереживати з ним, але намагайтеся контролювати ситуацію і не рвіться надавати допомогу, коли проблема вас ніяк не стосується.

4. Встановіть межі

Ви маєте право попросити цю людину не ділитися з вами своїми трагедіями, не переводити на вас скарги.
Якщо ви вже втомилися вислуховувати увесь цей негатив, скажіть їй, що вам це не подобається і ви не хочете, щоб вона виливала на вас потік своїх скарг.

У тебе є друг або родич, які увесь час тобі скаржаться? Час діяти!

Не грайте за їхніми правилами, інакше ви відчуєте, що впустили у своє життя багато негативу.

Джерело

Leave a Comment